Zápis konečného uživatele výhod do obchodního rejstříku

 

Povinnost zápisu konečného uživatele výhod do obchodního rejstříku

 

 

Od 1. 11. 2018 musí každá nově zřízena právnická osoba do obchodního rejstříku uvést údaj o svém konečném uživateli výhod. Jde o povinnost zavedenou v souvislosti s přijetím novely zákona o ochraně proti legalizaci výnosů z trestné činnosti. Konečným uživatelem výhod, který se zapisuje do obchodního rejstříku, je každá fyzická osoba, která skutečně ovládá nebo kontroluje právnické osoby a každá fyzická osoba, v jejíž prospěch uvedené subjekty vykonávají svou činnost nebo obchod.

 

Údaje o konečných uživatelích výhod nejsou zveřejňovány. Všechny právnické osoby, které byly založeny do účinnosti tohoto zákona, tj. do 31. 10. 2018, jsou povinné splnit tuto povinnost pod sankcí pokuty nejpozději do 31. 12. 2019.

 

 

 

   

Nově založené společnosti, které jsou do obchodního rejstříku zapisovány od 01. 11. 2018, musí konečného uživatele výhod zapisovat už při prvozápisu společnosti do obchodního rejstříku. Svěřte zápis konečných uživatelů výhod do našich rukou a o vše se postaráme.

 

 


Chci zapsat konečného užívatele výhod

 

 

 

Potřebujete poradit? Rádi vám pomůžeme.
Nenašli jste odpověď na vaše otázky? Potřebujete odbornou radu nebo pomoc s řešením vašeho problému? Neváhejte nás kontaktovat, nabízíme vám bezplatné konzultace a poradenství!
Název firmy:
Jméno a příjmení:
Telefon: *
E-mail: *
Ověřovací kód: *
Text zprávy: *
Zpráva se odesílá ...
* - povinné pole